Ile kosztuje remont mieszkania w Wieluniu w 2026 roku? Realne ceny i przykłady

Aktualności i realizacje – Remonty Wieluń

Wstęp – dlaczego ceny remontów są różne i od czego zależą

Remont mieszkania to jedna z największych inwestycji, z jakimi mierzą się właściciele nieruchomości. W 2026 roku ceny usług i materiałów budowlanych nadal są dynamiczne, co sprawia, że trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: ile kosztuje remont mieszkania w Wieluniu. Różnice w wycenach potrafią sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych przy tej samej powierzchni.

Dlaczego tak się dzieje? Kluczowe znaczenie mają cztery czynniki: zakres prac, standard wykończenia, stan techniczny mieszkania oraz wybór materiałów. Inaczej wycenia się lekkie odświeżenie lokalu, a zupełnie inaczej generalny remont z wymianą instalacji.

W tym artykule znajdziesz konkretne liczby, realne przykłady oraz aktualne widełki cenowe dla Wielunia i okolic. Dzięki temu łatwiej zaplanujesz budżet i unikniesz kosztownych błędów.

Ile kosztuje remont mieszkania w Wieluniu w 2026 roku?

W 2026 roku średni koszt remontu mieszkania w Wieluniu wynosi:

  • remont podstawowy: 800 – 1 200 zł/m²
  • remont średni standard: 1 300 – 2 000 zł/m²
  • remont premium: 2 200 – 3 500 zł/m²

To są realne widełki dla lokalnego rynku, obejmujące zarówno robociznę, jak i materiały (w zależności od standardu).

Remont podstawowy

To najtańsza opcja, często wybierana przy wynajmie lub szybkim odświeżeniu mieszkania.

Zakres:

  • malowanie ścian
  • wymiana paneli podłogowych
  • drobne naprawy
  • podstawowe odświeżenie łazienki i kuchni

Koszt:
800 – 1 200 zł/m²

Przykład: mieszkanie 50 m² → około 40 000 – 60 000 zł

Remont średni standard

Najczęściej wybierany wariant przez właścicieli mieszkań.

Zakres:

  • nowe podłogi (panele/lepsze materiały)
  • kompleksowy remont łazienki
  • modernizacja kuchni
  • częściowa wymiana instalacji
  • gładzie, malowanie

Koszt:
1 300 – 2 000 zł/m²

Przykład: mieszkanie 50 m² → około 65 000 – 100 000 zł

Remont premium

Dla wymagających klientów i mieszkań o wysokim standardzie.

Zakres:

  • kompleksowa wymiana instalacji
  • wysokiej klasy materiały (gres, drewno, armatura premium)
  • zabudowy na wymiar
  • nowoczesne rozwiązania (smart home, oświetlenie LED)

Koszt:
2 200 – 3 500 zł/m²

Przykład: mieszkanie 50 m² → 110 000 – 175 000 zł

Co wchodzi w koszt remontu?

Koszt remontu mieszkania w Wieluniu składa się z kilku głównych elementów.

Robocizna

Zazwyczaj stanowi 40–60% całkowitego budżetu.

Przykładowe koszty remontu mieszkań

Mieszkanie 50 m²

  • podstawowy remont: 40 000 – 60 000 zł
  • średni standard: 65 000 – 100 000 zł
  • premium: 110 000 – 175 000 zł

Mieszkanie 70 m²

  • podstawowy: 56 000 – 84 000 zł
  • średni: 91 000 – 140 000 zł
  • premium: 154 000 – 245 000 zł

Mieszkanie 100 m²

  • podstawowy: 80 000 – 120 000 zł
  • średni: 130 000 – 200 000 zł
  • premium: 220 000 – 350 000 zł

To realne wartości dla rynku lokalnego – oczywiście końcowa cena zależy od szczegółów projektu.

Co najbardziej wpływa na cenę remontu?

Standard wykończenia

Największy czynnik kosztowy. Różnica między płytką za 40 zł/m² a 200 zł/m² robi ogromną różnicę.

Stan mieszkania

  • nowe mieszkanie deweloperskie → taniej
  • stare budownictwo → drożej (demontaż, instalacje)

Zakres prac

  • odświeżenie → szybkie i tanie
  • generalny remont → kosztowny i czasochłonny

Wybór materiałów

Najczęstszy błąd klientów: niedoszacowanie kosztów materiałów.

Ile kosztuje robocizna w Wieluniu?

Aktualne ceny usług remontowych w Wieluniu w 2026 roku: